В зустрічі, (23-25 вересня 2015 р.), прийняли участь представники МОН України та учасники проекту (представники українських та європейських університетів та компаній).
В ході зустрічі було представлено результати виконання проекту за кожним робочим пакетом (напрямком). В доповідях було представлено аналіз стану викладання інноваційних навчальних курсів в українських університетах. Було показано, що кількість таких навчальних курсів є недостатньою а в більшості університетів вони відсутні.
Як результат проекту було представлено побудовану екосистему щодо співпраці студентів ІТ напрямку, університетів та ІТ компаній. Показано, що кожен український університет, який є партнером проекту побудував екосистему в напрямку ІТ інновацій. Також було представлено факти, що вказують на те, що дана екосистема буде розвиватись і після завершення проекту.
Одним із важливих результатів проекту є створення віртуального інноваційного середовища (ВІС - vis.lp.edu.ua). За допомогою цього середовища студенти, представники університетів та ІТ компаній мають віртуальну площадку для обговорення ІТ стартапів. На основі ВІС було організовано конкурс інноваційних ІТ проектів серед студентів та готується проведення наступного конкурсу. Також було відмічено, що незважаючи на складну економічну ситуацію в державі, цікавість до ІТ стартапів та інноваційних проектів не зменшилась.
Представлено розроблений проект стандарту для магістрів напрямку ІТ "Інженерія програмного забезпечення" та "Програмне забезпечення систем". Стандарт розроблено в рамках підкомісії МОН Україні. Стандарт пройшов апробації. Оскільки в законодавчому полі України щодо вищої освіти були зроблені суттєві зміни було представлено також рекомендації щодо адаптації розробленого стандарту до нових вимог. Результатом проекту Темпус NEFESIE є введення в стандарт нових курсів щодо інновацій ("Інноваційний менеджмент і стратегія", "Креативний дизайн"), які були розроблені із врахуванням досвіду провідних європейських університетів.
Доповідач відмітив, що хоча і стандарт ще не введений, українські університети, учасники проекту, вже ввели ці нові курси у процес навчання магістрів. Представники міністерства запросили учасників проекту прийняти участь у конкурсі на формування нової комісії щодо створення стандартів в освіті.
Виступ директора одного із українських представництв компанії "Сігма" показав практичний досвід співпраці між ІТ компанією, українськими та європейськими університетами. Для цього ними було створено навчальні лабораторії із сучасним обладнанням на базі українських університетів.
Також було представлено виступ директора інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу щодо розповсюдження інформації по проекту. Представлено розроблений веб-сайт проекту та ресурси соціальних мереж.
Виступ представника міністерства був присвячений тому, що даний проект є цікавим та важливим для створення критичної маси викладачів із відповідним рівнем та компетенціями для навчання студентів. Цікавим є розроблений магістерський стандарт, який є високої якості. Також він відмітив, що у новому стандарті не буде переліку рекомендованих курсів, тому напрацьований досвід розроблених курсів потрібно буде впроваджувати у інший спосіб.
Файли презентацій |
Файли презентацій |
---|---|